A Ravens a bajnok!
Írta: Makranczi László    2013. február 07. csütörtök, 05:37    PDF Nyomtatás E-mail

Annyi biztos, hogy a hétfő hajnali finálé sok ember emlékezetében megmarad, hiszen új rekordok születtek, Beyoncé előadása kicsapta a biztosítékot (nem képletesen értve), a Hollók pedig majdnem kiadták a kezükből a diadalt.

Miután Alicia Keys elénekelte az Egyesült Államok himnuszát, következhetett a pénzfeldobás, amelyet a Ravens nyert. A San Francisco visszahordásával kezdődött a találkozó, ám nem sokáig birtokolták a labdát, és egy punttal átadták a támadás jogát a Hollóknak. Viszont a lilamezesek éltek is a lehetőséggel és Torrey Smith (WR) elkapásaival egyre jobban közeledtek az end zone-hoz, mígnem Joe Flacco (QB) egy 13 yardos passzal Anquan Boldin-t (WR) találta meg a végzónában. A San Francisco frisco második támadássorozata már pontokkal végződött. Colin Kaepernick (QB) és Frank Gore (RB) futásaival, valamint Vernon Davis (TE) és Michael Crabtree (WR) elkapásaival az Aranyásók a pontszerző területhez jutottak, ám harmadik próbálkozásnál Paul Kruger (OLB) sackelte Kaepernicket, így a pirosmezeseknek be kellett érniük David Akers 36 yardos mezőnygóljával.

A második negyed elején a 49ers támadhatott, ám LaMichael James (RB) elejtette egy futásnál a labdát és Arthur Jones (DE) felszedte azt. Courtney Upshaw-é (OLB) volt a fumble. Ezúttal viszont a támadósor többi része is hozzásegítette a Ravens-t az újabb touchdownhoz, név szerint Vonta Leach (FB), Dennis Pitta (TE), Ed Dickson (TE) és Ray Rice (RB). Végül Dennis Pitta egyyardos elkapásával növelte előnyét John Harbaugh alakulata. A San Francisco következő támadása sem tartott sokáig, hisz a Ravens egyik élő legendája Ed Reed (FS) le tudta fülelni Kaepernick passzát, ám a Hollók nem tudták kihasználni az újabb lehetőséget. Ahogyan a 49ers se, hiszen nem tudtak kijönni a lilamezesek védelmének szorításából, így jöhetett egy punt. És jöhetett az újabb Baltimore-TD. Flacco ezúttal egy 56 yardos TD-passzal kínálta meg Jacoby Jones-t (WR/RS), aki ugyan elesett a labdával, de nem értek hozzá, így a maradék yardokat megtette az end zone-ig. Az első félidőben viszont az utolsó szó a 49ers-é volt és David Akers-é, aki egy 27 yardos field goal-t értékesített.

Következhetett a félidő, amelyben Beyoncé szórakoztatta a nézősereget. A második játékrész legelején, viszont Super Bowl rekord született, hiszen Jacoby Jones 108 yardot futott egyik végzónától a másikig, amelyre senki nem volt képes még az NFL nagydöntőinek történetében. A Ravens ezzel 18 pontos előnyre tett szert, amelyet az NFL történelme során senki sem hozott be. A San Francisco támadásánál azonban sötétségbe borult a Mercedes-Benz Superdome. 36 perces szünet után folytatódott is a mérkőzés, amelyben a 49ers átvette a kezdeményezést és a dominanciát a Ravens-től, hiszen hat perccel az áramkimaradás után, Michael Crabtree (WR) 31 yardos elkapott TD-t szerzett. Ez után a Baltimore ismét nem tudta pontokra váltani támadását, így jöhetett a frisco, amely tovább csökkentett hátrányán Frank Gore (RB) hatyardos futott TD-jével. A Ravens ismételten kevés ideig birtokolta a labdát, hiszen Ray Rice futás közben egy szerelésnél kiejtette a malacbőrt és újra az Aranyásók birtokába került a labda. Viszont a Hollók ki tudták bekkelni ezt a támadást és mindössze egy Akers-mezőnygólt tudott összehozni a frisco. Habár a 49ers rúgója az első próbálkozást kihagyta mégis szabálytalanság miatt visszafújta a játékvezető és Akers jöhetett megint közelebbről és ezt nem hibázta el.

A negyedik negyed elején viszont sikerült a Hollóknak egy 19 yardos Justin Tucker (K) field goal, de Jim Harbaugh csapata folytatta a felzárkózást. Ezúttal Colin Kaepernick egy 15 yardos futással szerzett touchdownt, így felzárkózott két pontra a San Francisco. Viszont az Aranyásók kétpontossal próbálkozott az egyenlítésért, amely sikertelennek bizonyult. Jöhetett a Baltimore, amely növelte előnyét egy újabb Tucker-hárompontossal. Ezek után a frisconak csak egy touchdown jöhetett szóba, hogy megszerezzék a győzelmet és rekordfordítást hajtsanak végre. A 49ers el is jutott a pontszerző zónáig, ám ott a Ravens védelme áthatolhatatlannak bizonyult. A San Francisco negyedik kísérlete után támadhatott a Baltimore, amely nem nagyon jutott előrébb, de futtatta az órát és negyedik próbálkozásuknál, amikor 11 másodperc maradt a találkozóból Sam Koch (P) kapta meg a snapet, aki kioldalazott a végzóna sarkába és safety-t csinált, így négy másodperc maradt a mérkőzésből. A visszahordásnál pedig Ted Ginn (WR/RS) megpróbált visszafutni, de a Hollók védelme megállította őt. Így Ray Lewis (LB) karrierje utolsó Ravens-meccsén egy Vince Lombardi trófeával mondhatott könnyes búcsút a szurkolóktól és a csapattársaktól.

A mérkőzés legjobb játékosának Joe Flacco-t választották, akinek 22 sikeres átadása volt 33-ból, 287 dobott yardja, és három TD-passza.