Örömvonyítás a Farkasoktól
Írta: Makranczi László    2012. október 23. kedd, 13:56    PDF Nyomtatás E-mail
Súlyos, 65-21-es vereséget mért a Budapest Wolves a Hurricanesre a hétfői Hungarian Bowl-on. Már szinte nyárias időjárásban rendezték meg a Hungarian Football League döntőjét a fővárosi BKV stadionban. A Budapest Wolves vissza akarat vágni a Hurrikánoknak az alapszakaszbeli vereségükért, amihez a Kovács Zsolt csapatának is volt egy-két szava.

A mérkőzés előtti ceremoniális pénzfeldobást a Farkasok nyerték, akik a második félidőben akartak visszahordani, így átadták a kezdés jogát a Hurrikánoknak. A narancs-fehér-zöld mezesek nem tudtak túl sokat előrehaladni, hiszen a Farkasok védőfala nagyon jó visszaszorították őket, ráadásul Bencsics Márkot (QB) Stadler Dániel (DE) sackelni tudta, rögtön a támadás elején. Nem maradt más a Hurricanesnek, mint a punt. A Wolves első offenzívája szinte azonnal TD-t hozott, hiszen a futójátékot, és a passzjátékot jól kombináló csapat Cseperkáló Péter (RB) révén megszerezte a vezetést. A pirosmezesek futója Récsey Dávid irányítótól kapta meg a labdát tíz yardra a gólvonaltól, és a Hurrikánok védőfalán áttörve a pontszerző területen belülre jutott. Az extrát Storcz András (K) értékesítette. A Hurricanes megkapta a következő esélyt a támadásra, ám ezúttal sem tudtak élni vele, hiszen Stadler elemében volt és ismételten szerelte Bencsicset mielőtt eldobhatta volna a malacbőrt. Kovács Zsolt csapatának ismét el kellett rúgnia a labdát. A Farkasok a második támadásukat is pontokra váltották. A támadósor 42 yardig jutott, ahol Lenner Péter (RB) kapta meg a labdát és a védőket kicselezve 58 yardot tett meg a végzónáig. Storcz ismét magabiztosan értékesítette az extrát. A Hurrikánok ez után felébredtek és visszajöttek a meccsbe. Ugyan Bencsics Márkot harmadjára is sackelni tudta Lee Hlavka védelme, ezúttal Mihálovits Tamás (DL) révén, a fehérmezesek irányítója megmutatta, hogy futni is tud, és 57 yardról egészen a harmincas vonalig eljutottt a malacbőrrel. Onnan még egy tizenöt-yardos büntetést kapott a Wolves védelme Eric Peterson (LB) személyi hibájáért, így feleződött a táv a gólvonalig. Bencsics Márk innen Danku Dávidnak (WR) passzolta a labdát, aki a pontszerző területen belül kapta el a játékszert. Szakács Kristóf rúgását ugyan blokkolták, de elkapta a lepattanó játékszert és bevitte, így egy pont helyett kettőt szerzett a Hurricanesnek: 8-14.

A második negyedben ismét a Wolves dominanciája következhetett. Lee Hlavka csapatából újra Cseperkáló emelkedett ki, hiszen 35 yardos futott TD-jével tovább növelte a pontkülönbséget a két gárda között. Storcz újabb extrát értékesített. Kovács Zsolt támadósorának azonban erre is volt válasza. A Hurrikánok egy szépen felépített támadássorozat után 28 yardig jutottak, ahonnan Kriston Ádám (RB) futott be a labdával az end zone-ba. Szakács Kristóf értékesítette az extrát. A kickoff után Deák Balázs kapta el a labdát tizennégy yardnál és 68 yardon át cipelte azt. Innentől pedig Récsey az ezúttal elkapó pozícióban játszó Storcznak passzolta a labdát, aki el is kapta azt a végzónában. A támadás után Storcz rúgóként ismét helyt állt: 15-28. A Hurricanes ismét próbált attakot vezetni, de Bencsicset újra szerelték, ezúttal Paulenka László (LB). A remek napot kifogó Wolves-védelem ismét megmutatta mire képes és újabb puntra kényszerítette Kovács Zsolt csapatát. Viszont ezúttal a Farkasok offenzívája Storcz András mezőnygóljára volt csak elég. A félidő végét jelző sípszó után 31-15-ös Farkas-vezetéssel térhettek a játékosok az öltözőbe.

A remek hangulathoz a stadionban nemcsak a csapatok, de az X-faktorból megismert Tarány Tamás is hozzájárult. A szünetben már tudni lehetett, hogy körülbelül hatezer néző látogatott ki az ötezres kapacitású BKV stadionba.

Egy fergeteges Half Time Show után következhetett a második félidő és a harmadik negyed, amelyben a Farkasoké volt a visszahordás lehetősége. A Wolves ott folytatta, ahol abbahagyta és a félpályánál Récsey egy negyvenyardos passzt adott Piros Krisztiánnak (WR), aki a maradék tíz yardot a gólvonalig zavartalanul tette meg. Storcz András lába nem remegett meg az extránál. A Farkasok onside kickkel próbálkoztak, amely után meg is szerezték a labdát. Azonban Récsey átadásánál résen volt a Hurricanes védelméből Szűcs Máté (LB) és elcsente a játékszert. Intercpetion után jött az újabb interception, hiszen nem kellett sok és Bencsics Márk passzát a pirosmezesektől Sóti László (DB) lopta le a levegőből. A Wolves ezután ismét kihasználta a támadás lehetőségét és újabb TD-t szerzett. A tizennyolc yardig eljutó Farkasoknál Piros Krisztián kapta el Récsey átadását, tovább növelve csapata előnyét. Storcz extráját blokkolták a védők. A Hurrikánok ezzel nehéz helyzetbe kerültek, de sikerült egy újabb touchdownt elérniük. A saját húszyardos vonaluknál Bencsics Márk meglátta a bal szélen, szabadon futó Elek Ádámot (WR) és egy 45 yardos passzal megtalálta őt. Eleknek innentől szabad volt az út az end zone-ig és megszerezte csapata harmadik TD-jét. A Hurricanes ezúttal kétpontossal próbálkozott, hogy minél hamarabb behozza lemaradását, ám a Farkasok védelme megakadályozta ezt és újra övék volt a támadás joga. Hlavka csapata ismét kihasználta ezt az alkalmat, mégpedig egy újabb Récsey-Piros összjáték után: 21-50. Storcz értékesítette az extrát. A Hurricanes még a harmadik negyedben szeretett volna felzárkózni, ám át kellett adniuk a támadás jogát a Wolvesnak, mivel nem sikerült negyedjére first downt elérniük.

A negyedik negyed elején a Farkasok birtokában volt a labda és már csak egy yardra voltak a gólvonaltól. Innen az eddig három TD-passzal rendelkező Récsey beugrott az előtte összetömörülő játékos-kupacba és touchdownt szerzett. Storcz András értékesítette az extrát. Az utolsó negyedben már reménytelen helyzetben volt a Hurricanes, de mindent megpróbált, hogy kozmetikázzon az eredményen, ám miután Bencsics Márk a mérkőzésen másodjára is eladta a labdát elmaradt az újabb szépítőtalálat. A játékszert Péter Csaba fülelte le. A Wolves viszont továbbra is hajtott és övék volt az utolsó szó. Lenner Péter futásaival ismét közel került a gólvonalhoz a pirosmezes csapat, amely Király Csanád (WR) tizenöt-yardos elkapása révén megszerezte a találkozó utolsó touchdownját. Végül Storcz Andrásé volt a végszó, hiszen extrájával ő állította be a Hungarian Bowl 65-21-es végeredményét.

A mérkőzés legjobb játékosának Storcz Andrást választották. Tiszteletbeli MVP elismerést kapott még a Wolves edzője, Lee Hlavka is. A Budapest Wolves ezzel visszavágott az alapszakaszbeli vereségükért a Hurricanesnek, így most már nincs olyan csapat Magyarországon, amely még nem szenvedett vereséget hazájában szereplő klubtól.